пʼятниця, 27 грудня 2013 р.

Дитячі журнали, які варті свого читача

Якщо ви цікавитесь, які на сьогодні цікаві журнали для дітей пропонують нам видавці, запрошую зі мною провести це розслідування. 

Цей рік для мене став роком спроб знайти дійсно гідні українські журнали для дітей. Гідні того, щоб його нового номера з нетерпінням очікувала мала дитина. Гідні того, щоб саме їх читали працюючі батьки у той невеликий проміжок часу, коли вони вдома і можуть провести час із своєю дитиною. Журнали, які заохочують дітей читати, цікавитися, розвиватися.

Для мене важливо було знайти цікавий журнал, тому що журнал - це система. Якщо журнал подобається дитині, то вона чекає його і потім читає з великим задоволенням. Цікавий журнал вийнятий із скриньки з нетерпінням мала дитина може гортати самостійно, а потім зробить спробу читати.

Для першого сина я виписувала Ангелятко, а потім, коли він підріс ми перейшли на "Зернятко".
дитячий журнал ангелятко 
дитячий журнал зернятко


"Ангелятко" дійсно вартує уваги, грошей і наших дорогоцінних вечорів разом. А от "Зернятко" виявилось занадто релегійним  (на мою думку, але я визнаю що в мене самої нема релегійного виховування і для мене цінністю є людяність а не прихільність до церкви). Не те щоб я проти, але дитині повинно бути цікаво, а не тільки повчально. "Зернятко" було цікаво тільки мені, тому в нас цей журнал не затримався більше, ніж на один рік. Коли я зрозуміла, що не читаємо третій номер поспіль, стала лишати на поштовій скринці, в надії, що Зернятко знайде свого читача.


Коли підійшла черга вирішувати, що читати молодшому козаку мені захотилося експерементів. Я вирішила, що Ангелятка ми поки що будемо перечитувати. Тим часом навиписуємо усього, чого душа забажає для молодшого (3 роки) і старшого сина (8 років). 
Душа забажала "Маминого сонечка", "Пізнайка", і ще чотири журнали.

"Мамине сонечко" здалося непоганим, але воно на рівень нижче "Ангелятка" , і я зробила свій вибір. Фактично, він видався мені одноманітним, а тексти не були захоплюючими. Я вже зіткнулася з тим, що дітям може подобатися то, від чого я не в захваті. Але тут наша думка з сином співпала. Ми повертаємося до Ангелятка, і сподіваємося, що воно нас буде приємно здивовувати в наступному році.

Журнали ж  для більш дорослих дітей вразили мене цілим букетом: тут і несправжня мова, і якась фальш, і незнання інтересів дітей і ... допотопність. Я вже подумала що це напевно такий час, і більш дорослу дитину не можливо задовільнити печатним виданням, але тут до нашого дому принесли російскье видання "Неугомонные детки", .. декілька тижднів ми з сином були абсолютно щасливі. Доречі, якщо у когось в Києві лишилася коллекція, я би із задоволенням купила її.
Зацікавити, здивувати дітей и батьків цілком можливо, для цього необхідно бажання, натхнення і любов до свого діла. І якісні дитячі журнали показують приклад дитині як саме можна відноситися до своєї справи. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...